Γκολ για την Ελλάδα! Γεωργία – Ελλάδα 0-2 στο 90΄ +5 με τον Πέλκα!

Σε εξέλιξη είναι ο αγώνας της εθνικής μας ομάδας ποδοσφαίρου στη Γεωργία για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022. Ο αγώνας είναι στο 90ο λεπτό και οι ομάδες είναι ισόπαλες χωρίς τέρματα (0-0). Η Ελλάδα είναι σαφώς ανώτερη στο γήπεδο και θα μπορούσε κάλλιστα να προηγείται στο σκορ, αλλά στη φάση του 24ου λεπτού ο διαιτητής έδειξε συνέχεια σε κεφαλιά του Τζαβέλλα όπου φάνηκε ότι ο Λόρια μπλόκαρε την μπάλα μέσα από την εστία του!
Στο 89ο λεπτό ο Γκιορμπελίτζε βρήκε την μπάλα με το χέρι στην μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής με τη βοήθεια του VAR υπέδειξε την εσχάτη των ποινών που εκτέλεσε εύστοχα ο Τάσος Μπακασέτας!

Oι ενδεκάδες:
Ελλάδα: Βλαχοδήμος, Χατζηδιάκος, Μαυροπάνος, Τζαβέλλας, Τσιμίκας, Ανδρούτσος, Μπουχαλάκης, Σιώπης, Μπακασέτας, Παυλίδης (46΄Πέλκας), Μασούρας (78΄ Τζόλης)

Γεωργία: Λόρια, Κακαμπάτζε, Κοτσολάβα, Ντβάλι, Γκλορμπελίτζε, Κανκάβα, Αμπουρτζάνια, Λομπανίτζε, Τσακβεντάτζε, Κβαρατσκέλια, Μικετάντζε