Κέρκυρα: Aκόμη ελπίζει σε άνοδο στη Γ’ Εθνική ο Θιναλιακός

Τεράστια ευκαιρία έχασε χθες ο Θιναλιακός να σκαρφαλώσει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας που οδηγεί στη Γ’ Εθνική, δυο αγωνιστικές πριν ολοκληρωθεί το ειδικό πρωτάθλημα αγώνων μπαράζ.

Η ομάδα της Αχαράβης ήρθε ισόπαλη 2-2 με τον Άρη Φιλιατών μέσα στην έδρα της για την 5η αγωνιστική του ειδικού πρωταθλήματος.

Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ πολύ νωρίς. Μόλις στο 3’ ο Γώργος με σουτ από το ύψος της περιοχής βρήκε δίχτυα αιφνιδιάζοντας την Κερκυραϊκή ομάδα. Το 0-2 του ημιχρόνου διαμορφώθηκε από το αυτογκόλ του Τσιριγώτη στο 38’, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο ο Θιναλιακός ανέκαμψε και με τους Κωστελέτο 47 ́& Χατζηδημητρίου 57 ́με πέναλτι, έφερε το ματς στα ίσια, ενώ έχασε και ευκαιρίες να πάρει την πολύτιμη νίκη.

Έστω και δύσκολα ο Θιναλιακός εξακολουθεί να διατηρεί ελπίδες να βρεθεί στην πρώτη τριάδα της βαθμολογίας και στην Γ’ Εθνική.  Την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζει την Αναγέννηση Άρτας εκτός έδρας και την τελευταία το Μεσολόγγι, ομάδες που αυτή την στιγμή βρίσκονται στην δεύτερη και τρίτη θέση