Την αποχή των Δικηγόρων μελών του Δικηγορικού Συλλόγου Φλώρινας από όλες τις ποινικές δίκες και τις δίκες και όλες τις δικαστικές ενέργειες συμφερόντων Πιστωτικών ιδρυμάτων και Funds, την Πέμπτη, 29 Φεβρουαρίου 2024 και την Παρασκευή, 1 Μαρτίου 2024, αποφάσισε το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου, επιφυλασσόμενο για την παραπέρα στάση του.
Όπως αναφέρει σε ανακοίνωση του “Ο Δικηγορικός Σύλλογος Φλώρινας υψώνει την φωνή του και απαιτεί την ταχεία και εις βάθος διαλεύκανση της υπόθεσης της Τραγωδίας των Τεμπών και αποτίει φόρο τιμής στα θύματα του δυστυχήματος, με την συμπλήρωση ενός έτους από την τραγική εκείνη ημέρα. Καλεί τα μέλη του σε συμμετοχή στις απεργιακές κινητοποιήσεις που πραγματοποιούνται την Τετάρτη 28-4-2024 ημέρα κατά την οποία έχει ήδη κηρυχθεί καθολική αποχή των μελών του από το σύνολο των καθηκόντων τους”.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος