Στην πρεμιέρα τους για τη φετινή Ligue 1, οι Μασσαλοί φίλαθλοι της Μαρσέιγ γέμισαν την κερκίδα του γηπέδου «Βελοντρόμ» με ένα τεράστιο πανό που ήταν αφιερωμένο στον 29χρονο φίλαθλο της ΑΕΚ που έχασε τη ζωή του στα αιματηρά επεισόδια της Νέας Φιλαδέλφειας.
Ο ελληνικός και όχι μόνο, αθλητισμός πενθεί για τον θάνατο του αδικοχαμένου φίλου της ΑΕΚ, Μιχάλη Κατσούρη, μετά από τα όσα δραματικά διαδραματίστηκαν έξω από το γήπεδο OPAP Arena με τους χούλιγκανς της Ντιναμό Ζάγκρεμπ και τη συμμετοχή και Ελλήνων.
Λίγο πριν την έναρξη της πρεμιέρας της ποδοσφαιρική Μαρσέιγ κόντρα στη Ρεμς για το φετινό πρωτάθλημα της Ligue 1, οι φίλαθλοι των Μασσαλών μετέτρεψαν το “Βελοντρόμ” σε εκδήλωση στη μνήμη του νεαρού Έλληνα, έχοντας σηκωμένο πανό αφιερωμένο σε εκείνον γράφοντας «Αναπαύσου εν ειρήνη Μιχάλη».
@AEK_France 💛🖤 pic.twitter.com/dwsNYPJwE7
— Gabimaru 🇩🇿🇲🇦🇯🇵 (@spike_922) August 12, 2023
Περισσότερα στο ertsports.gr
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος