AEK: «Ο Μασούρας έσπρωξε τον Βράνιες μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής δεν έδωσε το πέναλτι» (video)

Η ΑΕΚ διαμαρτύρεται για τη φάση του 35ου λεπτού της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό.

Ο Ολυμπιακός σκόραρε με τον Ελ Αραμπί, κάνοντας το 1-2, με τους «κιτρινόμαυρους» να διαμαρτύρονται για την φάση από την οποία προήλθε το γκολ της ομάδας του Πειραιά.

Οπως αναφέρει η ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook ο Μασούρας έσπρωξε τον Μάνταλο, με τους Πορτογάλος διαιτητές να δείχνουν «παίζετε».

Μάλιστα οι άνθρωποι της ΑΕΚ με το που μπήκαν οι ομάδες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο έλεγαν στον Πορτογάλο διαιτητή: «Ήταν καθαρό πέναλτι, έπρεπε να το δεις στο VAR». Οπως υποστηρίζουν οι άνθρωποι της ΑΕΚ στη φάση του γκολ του Ελ Αραμπί ελέγχθηκε μόνο το οφσάιντ και εάν υπήρχε πέναλτι.

Η ΠΑΕ ΑΕΚ σε ανάρτησή της αναφέρει: «35’ Ο Μάνταλος εκτέλεσε φάουλ, ο Μασούρας έσπρωξε τον Βράνιες μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής έδειξε «παίζετε» και δεν έδωσε το πέναλτι και στην εξέλιξη της φάσης ο Ελ Αραμπί σκόραρε στην αντεπίθεση σε τετ α τετ (1-2)!».