Οι Πέισερς νίκησαν με 120-98 τους Μπακς, έκαναν το 4-2 στη σειρά και προκρίθηκαν στα ημιτελικά της Ανατολής, με τη σεζόν να τελειώνει άδοξα για τα “ελάφια”.
Ο Ντέιμιαν Λίλαρντ έδωσε το παρών στο Game 6, όχι όμως και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ο οποίος δεν πήρε το “OK” από το ιατρικό team των Μπακς. Τα “ελάφια” πήγαν με την πλάτη στον τοίχο στην Ιντιανάπολις τα ξημερώματα της Μεγάλης Παρασκευής (3/5) και λύγισαν από τους Πέισερς (120-98), που προκρίθηκαν στα ημιτελικά της Ανατολής με 4-2.
Dame reflects on the season and shares his excitement for Year 2 in Milwaukee. pic.twitter.com/wxtwOcPYkM
— Milwaukee Bucks (@Bucks) May 3, 2024
Έτσι, μια σεζόν που ξεκίνησε με μεγάλες προσδοκίες για το Μιλγουόκι, μετά το trade που πρόσθεσε στο ρόστερ των “ελαφιών” τον Λίλαρντ εξελίχθηκε σε εφιάλτη για την ομάδα του “Greek Freak”.
Διαβάστε περισσότερα στο ertsports.gr
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος