«Λευκή» ισοπαλία για Απόλλωνα και Λαμία (HIGHLIGHTS)

Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League, Απόλλων Σμύρνης και Λαμία έμειναν στο «λευκό» 0-0 στη Ριζούπολη, σε ένα ματς όμως που δεν είχε αρκετές αξιόλογες ευκαιρίες.

Οι γηπεδούχοι που παραμένουν στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έμειναν μακριά από τη νίκη για τέταρτο σερί παιχνίδι, ενώ από την άλλη μεριά η ομάδα της Φθιώτιδας έπιασε» τον Ιωνικό στη 10η θέση μετά από την εκπληκτική εμφάνιση του γκολκίπερ της, Θανάση Γκαραβέλη.

Όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι του αγώνα, ο Απόλλωνας ήταν πιο απειλητικός στην αρχή του, με τον Μπρούνο Άλβες να πιάνει καλή κεφαλιά, την οποία σταμάτησε ο Γκαραβέλης μόλις στο 5ο λεπτό. Η Λαμία ανταπέδωσε με δική της καλή ευκαιρία στο 24ο λεπτό όταν από φάουλ του Προβυδάκη η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Κότσαρη.

Η τελευταία αξίολογη φάση ήταν πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου για τον Απόλλωνα, όταν ο Λισγάρας με εκπληκτικό γυριστό έστειλε τη μπάλα στο «παραθυράκι» του Γκαραβέλη, ωστόσο εκείνος κατάφερε και είπε το «όχι».

Διαιτητής: Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

Κίτρινες: Ντεντάκης, Λισγάρας, Μαρτίνες, Φατιόν – Μαζουλουξής, Μπεχαράνο

Οι συνθέσεις:

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Τζιανλούκα Φέστα): Κότσαρης, Ντεντάκης (77’ Παπαγεωργίου), Τουτουαρίμα, Άλβες, Φατιόν, Κάστρο (58’ Μαρτίνες), Παμλίδης (78’ Σαχλί), Σλίβκα, Ιωαννίδης, Τσιλούλης (15’ λ. τρ. Λα Πάρα).

ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Γκαραβέλης, Προβυδάκης (90’ Σκόνδρας), Μαζούλουξης, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Γκέντσογλου, Ταϊρόν (79’ Νούνιες), Ελευθεριάδης (64’ Ρόμανιτς), Αραμπούλι.

Επιμέλεια: Πάνος Γαλάνης