«Κάηκε» ο Πειραιάς, μέχρι τις πρώτες πρωϊνές ώρες, από τον κόσμο του Ολυμπιακού που κατέκλυσε τους δρόμους για να πανηγυρίσει την ιστορική ευρωπαϊκή κατάκτηση των «ερυθρολεύκων» στον τελικό του UEFA Europa Conference League.
Καπνογόνα και βεγγαλικά έκαναν τη νύχτα… μέρα, ενώ τα συνθήματα δονούσαν την ατμόσφαιρα. Ειδικά τη στιγμή που οι πρωταθλητές Ευρώπης έφτασαν στο Δημοτικό Θέατρο, λίγο πριν τις 5:00 τα ξημερώματα, προκειμένου να γιορτάσουν όλοι μαζί την πρώτη ευρωπαϊκή κούπα ελληνικής ομάδας.
Ένα Δημοτικό Θέατρο που είχε «ντυθεί» στα κόκκινα για τον θρίαμβο του Ολυμπιακού στο Europa Conference League, με προβολείς να αποτυπώνουν πάνω τους το σήμα των «ερυθρολεύκων». Η βραδιά ήταν μεγάλη για τον κόσμο της ομάδας σε ολόκληρη την Ελλάδα, αλλά την τιμητική του είχε ο Πειραιάς.
Εντυπωσιακά είναι τα πλάνα από ψηλά που δείχνουν τη λαοθάλασσα του Ολυμπιακού να πανηγύριζει τη νίκη:
Τον γύρο του διαδικτύου κάνει και το βίντεο με τον ενθουσιασμό των φιλάθλων τη στιγμή του μαγικού γκολ:
Δεοςς!!!!!!!!!!!!!!!!! #OlympiacosFC pic.twitter.com/fKTOjtCEXQ
— Spyros. ♋🌨️❄️⛈️🪐🏀🔴⚪ (@spyros78043899) May 29, 2024
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος