Ένα ανανεωμένο ψηφοδέλτιο με νέους ενεργούς στην κοινωνία ανθρώπους, παρουσίασε για το νομό Λέσβου το ΚΚΕ. Υποψήφιοι στις επερχόμενες βουλευτικές εκλογές θα είναι η νυν βουλευτής Μαρία Κομνηνακα, δικηγόρος, ο πρόεδρος του εργατικού κέντρου Λέσβου Γιάννης Ζαφειρίου , από τον αγροτικό κόσμο ο Σταύρος Μαντατης μέλος της ΟΑΣΛ και πρόεδρος του αγροτικού συνεταιρισμού Ανεμωτιας, η δικηγόρος Νίκη Τσιριγώτη που σήμερα είναι επικεφαλής της ΛΑΣ δήμου Μυτιλήνης , και από τη Λήμνο ο Κώστας Πλάντζος.
Ο μεγαλύτερος σε ηλικία του ψηφοδελτίου του ΚΚΕ στη Λέσβο είναι 38 ετών, ενώ όλοι είναι άνθρωποι που στάθηκαν δίπλα στα λαϊκά προβλήματα, είπε, παρουσιάζοντας το ψηφοδέλτιο, ο Παναγιώτης Μεντρέκας, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ και Γραμματέας της Κομματικής Επιτροπής Αιγαίου του κόμματος, σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στην κατάμεστη αίθουσα του Κινηματογραφου Αρίων.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος