Τρίπολη: Άφησε υποσχέσεις ο ΚΟΑΤ

Δώδεκα νέα όρια και δεκαεπτά μετάλλιααπέσπασαν οι αθλητές και αθλήτριες του ΚΟΑΤ, που συμμετείχαν στο «13ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΑΤ: 35 ΧΡΟΝΙΑ», το Σαββατοκύριακο 30 Νοεμβρίου και 1η Δεκεμβρίου 2019.

Στους αγώνες που συμμετείχαν περισσότεροι από 400 αθλητές από όλη την Ελλάδα προ-αγωνιστικών και αγωνιστικών κατηγοριών έγιναν πολύ καλές επιδόσεις σε όλα τα αγωνίσματα.

Για την ιστορία … στην αγωνιστική ομάδα διακρίθηκαν οι:

• Σιαβελή Αναστασία (κατηγορία νεανίδων): όριο για 50 μ. πρόσθιο.
• Μητσόπουλος Παναγιώτης (κατηγορία εφήβων) : όριο για 50 μ. ελεύθερο όπου κατέκτησε την 2η θέση, όριο 100 μ. ελεύθερο όπου κατέκτησε την 3η θέση, όριο για 200 μ. ελεύθερο όπου κατέκτησε την 3η θέση και δεύτερη θέση στα 50μ. πεταλούδα.
• Χρυσικού Κωνσταντίνα Γεωργία (κατηγορία νεανίδων): όριο για 200μ. πρόσθιο, όριο για 100μ. πρόσθιο και όριο για 50 μ. πρόσθιο όπου κατάκτησε την 3η θέση.
• Μεϊδάνη Ισιδώρα (κατηγορία κορασίδων ): όριο για 200μ. πρόσθιο όπου κατάκτησε την 1η θέση, όριο για 100μ. πρόσθιο όπου κατάκτησε την 2η θέση και όριο για 50 μ. πρόσθιο όπου κατάκτησε την 2η θέση..
• Μανωλόπουλος Δημήτρης (κατηγορία παίδων): όριο για 50 μ. πρόσθιο.
Πολύ καλές εμφανίσεις πραγματοποίησαν επίσης οι: Κορομηλάς Περικλής, Πανταζόπουλος Παναγιώτης, Τούντας Αριστείδης, Μάγκλαρη Ιωάννα, Ζαχαροπούλου Φωτεινή, ο Φωτιάς Δημήτρης, ο Μπερέτσος Θεόδωρος και η Μπερέτσου Όλγα.