Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης 1-1 σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας

Δεύτερο φιλικό, δεύτερη ισοπαλία και μάλιστα, δεύτερο 1-1 για τον Αστέρα Τρίπολης.

Αυτό ήταν το τελικό αποτέλεσμα στο φιλικό του Αγρινίου, ανάμεσα στον τοπικό Παναιτωλικό και τον Αστέρα Τρίπολης.

Οι Αρκάδες, έφεραν νέα ισοπαλία, έστω και σε φιλικό παιχνίδι.

Στο 19ο λεπτό, ο Νταγκό για τον Παναιτωλικό, άνοιξε το σκορ, ενώ λίγο μετά, στο 23ο λεπτό ο έμπειρος Μουνάφο, ισοφάρισε, με δυνατό σουτ, έξω απ την επανορθωτική περιοχή.

Ο Αστέρας ξεκίνησε το παιχνίδι με τους Παπαδόπουλο, Καστάνιο, Ζουκάνοβιτς, Καρμόνα, Τασουλή, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Ρεγκίς, Σίτο, Τιλίκα και Μπαράλες.

Στην αποστολή ήταν και οι Τσιφτσής, Σγουρής, Αντζουλάς, Αλβάρεζ, Ντομίνγκεζ, Κανελλόπουλος, Προύντζος, Μπερτόλιο, Ριέρα και Γκαρντάφσκι.