Ο Αστέρας Βλαχιώτη 2-1 την Σαντορίνη – Σε αναμονή δικαστικών αποφάσεων

Ο Αστέρας Βλαχιώτη, πέτυχε την 6η νίκη του πρωτάθλημα της Φούτμπολ Λιγκ, αφού επιβλήθηκε στη Σπάρτη, της Σαντορίνης 2020, με 2-1, στην τελευταία αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου.

Ο Αστέρας ήταν ανώτερος, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε δίκαια. Εξάλλου, αυτός … καιγόταν για το τρίποντο.

Τώρα πλέον, με τους 22 βαθμούς, ο Αστέρας Βλαχιώτη, περιμένει τις όποιες δικαστικές αποφάσεις ή τις όποιες εξελίξεις υπάρξουν, με τυχόν αδυναμία συμμετοχής ομάδων, στη νέα Σούπερ Λίγκ 2, για να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Αστέρας Βλαχιώτη και Νίκη Βόλου, τερμάτισαν με 22 βαθμούς, ωστόσο, η Νίκη, υπερτερεί στα αποτελέσματα, μεταξύ τους.

Τα βασικά χαρακτηριστικά της αναμέτρησης ήταν τα εξής:

1. Η αφόρητη ζέστη και ο επηρεασμός των παικτών.
2. Τα 2 όμορφα τέρματα που σημειώθηκαν. Το 1-0 στο 24 λεπτό με κεφαλιά του Οδυσσέα Νικολάου και το 1-1 με την κεφαλιά-ψαράκι του Γιώργου Σκαθαρούδη. Το νικητήριο τέρμα, σημείωσε ο Τάσος Παπουτζίδης στο 76ο λεπτό.
3. Οι 7 σπουδαίες επεμβάσεις του τερματοφύλακα της Σαντορίνης, Παναγιώτη Ντούνη.
4. Οι 3 αναγκαστικές αλλαγές παικτών στον Αστέρα Βλαχιώτη, λόγω τραυματισμών.
5. Το αριστερό κάθετο δοκάρι που είχε, σε δυνατό πλασέ-σουτ, στο 75ο λεπτό ο Θεόδωρος Βερνάρδος των γηπεδούχων και ενώ το σκορ ήταν στο 1-1.