Ναύπλιο: Ήττα στο Ψυχικό για τον Οίακα

Για την 13η αγωνιστικής της Α2 Μπάσκετ των ανδρών ο Οίακας Ναυπλίου ηττήθηκε με 97 – 85 από το Ψυχικό και παρέμεινε στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.<! Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 46-45. Κοντά στο σκορ και στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου 68-64.

Στην τελευταία περίοδο όμως το Ψυχικό ήταν ιδιαιτέρως εύστοχο και με συνολικά 17 τρίποντα κατάφερε με πάρει τη νίκη με το τελικό 97-85.

Για το Ψυχικό πρώτος σκόρερ ο Κυρίτσης με 25 πόντους.

Για την ομάδα της Αργολίδας που είχε την υπεροπλία στα ριμπάουντ και απόλυτο στις βολές (21/21) ξεχώρισαν οι Σιμιτζής με 27 με 1 τρίποντο αλλά και 10/10 βολές, Κουμπούρας με 23 και 8 ασίστς και Βύρλας με 17 και 11 ριμπάουντς.

Δεκάλεπτα: 18-24, 46-45, 68-64, 97-85

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Παπανικολάου 16 (1/3 τρίποντα, 6/7 δίποντα, 6 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 3 κλεψίματα, 3 μπλοκ), Δελίδης 6(2), Τσούτσος 6 (2), Κιούσης, Μιλεντίγεβιτς 15 (5/12 τρίποντα), Τσουργιάννης 6 , Κυρίτσης 27 (3 τρίποντα, 4 λάθη), Μαρίνος 3(1), Αναγνωστόπουλος, Ιορδάνου 18(3 τρίποντα, 6 ριμπάουντ).

Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Σιμιτζής 27 (1 τρίποντο, 6 ριμπάουντ) , Χαϊδάς , Κουμπούρας 23 (2 τρίποντα, 8 ασίστ, 5 λάθη), Τουρλής, Τσουλφίδης , Παπαφλωράτος 9(1) , Ευστρατίου, Βύρλας 17 (8/11 σουτ 11 ριμπάουντ), Καλλινικίδης 6 (12 ριμπάουντ), Σκορδάς 3 , Χάχαλος, Καστραντάς.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου – Ντάνος – Κανελλόπουλος