Η Καλαμάτα 2-0 στην Τρίπολη τον Παναρκαδικό σε φιλικό παιχνίδι

Η Καλαμάτα, σε φιλικό παιχνίδι που έδωσε στην Τρίπολη, απέναντι στον Παναρκαδικό, κέρδισε με 2-0.

Στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου, ο έμπειρος και ικανός Ανδρέας Τάτος, με δυνατό, τεχνικό σουτ, έκανε το 1-0, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε προς τα μέσα του β ημιχρόνου.

Το τέρμα σημείωσε ο Άρης Κόκκορης.

Η ”Μαύρη Θύελλα”, είχε, βέβαια, αρκετές ευκαιρίες.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα, ήταν ο τερματοφύλακας τον γηπεδούχων, Μάνος, μιας και έκανε σπουδαίες επεμβάσεις.

Στ. Ζορμπαλάς

Ο Νίκος Αναστόπουλος χρησιμοποίησε ουκ ολίγους ποδοσφαιριστές.

Έδωσε ευκαιρίες λοιπόν, ενώ διατήρησε και τους παίκτες του σε αγωνιστική εγρήγορση.

Ο Παναρκαδικός, άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.

Ειδικά, στο β μέρος, έδειξε ομάδα με πολλά θετικά στοιχεία.

Ήταν για αυτόν, το πρώτο παιχνίδι που αναγκάστηκε να λειτουργήσει κάτω από μεγάλη πίεση.

Οι ”πράσινοι”, έκαναν πολλά χιλιόμετρα, επέδειξαν πάθος, δύναμη και διάθεση και άφησαν θετικές εντυπώσεις.

Το παιχνίδι έγινε κάτω από άσχημες καιρικές και γηπεδικές συνθήκες και είναι ευτύχημα που δεν σημειώθηκε κάποιος σοβαρός τραυματισμός.