Γ Εθνική – 5ος Όμιλος: Παναρκαδικός και Α. Σ. Σαντορίνης 2020 έμειναν στο 0-0

Παναρκαδικός και Α.Σ. Σαντορίνης 2020, αναδείχθηκαν ισόπαλοι (0-0), χωρίς τέρματα.

Σ’ ένα δύσκολο τερέν, οι δύο ομάδες του 5ου ομίλου της Γ Εθνικής, στο ποδόσφαιρο, προσπάθησαν για το καλύτερο, ωστόσο, γκολ δεν μπόρεσαν να πετύχουν.

Ο αγώνας ήταν δυνατός και αμφίρροπος.

Ήταν ένα παιχνίδι που είχε ευκαιρίες (και στα δύο ημίχρονα), ένα δοκάρι (Κώστας Λαζαρίδης για τον Παναρκαδικό, στο 56ο λεπτό) και μία αποβολή (Όμηρος Συρεγγέλας για τον Α.Σ. Σαντορίνης 2020, στο 57ο λεπτό, με 2η κίτρινη κάρτα).

Οι φιλοξενούμενοι, με την απόδοσή τους, άρεσαν και ήταν, σε γενικές γραμμές, καλύτεροι απ’ τον Παναρκαδικό.

Είχαν σημαντικές στιγμές με τον Ζγκούρι (11ο), Κουρέλα (12ο) και Συρεγγέλα (28ο).

Στ. Ζορμπαλάς

Στο 22ο λεπτό, ο τερματοφύλακας του Παναρκαδικού, Μάνος, έκανε την απόκρουση του αγώνα, αφού είπε ‘’όχι’’ σε σουτ – πλασέ του Ζγκούρι, μετά από ένα μοναδικό τετ – α – τετ του δεύτερου.

Στο 61ο λεπτό, η ομάδα απ’ τις Κυκλάδες, παρά το γεγονός ότι έπαιζε με δέκα παίκτες (δεν φάνηκε στο ματς καθόλου αυτή η αριθμητική διαφοροποίηση), πέτυχε τέρμα, ωστόσο, ακυρώθηκε – ως οφσάιντ – η πρώτη φάση (κεφαλιά) και όχι η δεύτερη, με το πλασέ και την επίτευξη του τέρματος (ως μη γενόμενη η 2η φάση που οδήγησε στο τέρμα).

Ευκαιρίες είχε και ο μαχητικός, παθιασμένος και αποφασιστικός Παναρκαδικός.

Κρατάμε αυτές με τους Κολλιόπουλο (30ο, 76ο) και Καμπεράι (70ο).

Φυσικά, σημειώνουμε και το δοκάρι (στη συμβολή των δοκαριών του Φαρμάκη, στο 56ο λεπτό), μετά από δυνατό, μακρινό, σουτ του Κώστα Λαζαρίδη.

Οι δύο ομάδες, παρέμειναν στις καλές θέσεις της βαθμολογίας.