Εύκολη νίκη για Αστέρα 4 – 0 τον Απόλλωνα Σμύρνης

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε με 4 – 0 του Απόλλωνα Σμύρνης, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας που διεξήχθη στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης”.

Η ομάδα της Αρκαδίας σημείωσε δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Στο πρώτο 45λεπτο ο Regis με κοντινό πλασέ μετά την σέντρα του Άλβαρεζ στο 15′ έκανε το 1 – 0, ενώ στο 30′ ο Benito και ο Regis συνεργάστηκαν και ο Riera έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (2 – 0).
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Barrales έκανε το 3-0 με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Sito και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Soni με σουτ μέσα από την περιοχή.

Οι ενδεκάδες του Αστέρα στα δυο ημίχρονα:

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Τσιφτσής (37′ Σγουρής), Carmona (37′ Ντάικο), Alvarez, Χριστόπουλος, Castano, Valiente, Κανελλόπουλος, Regis, Tilica, Riera, Benito

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Σγουρής (56′ Παπαδόπουλος), Garcia, Τασουλής, Atienza, Αντζουλάς, Iglesias, Santafe, Sito (83′ Μιχόπουλος), Ali Baba, Soni, Barrales