Με κεντρικό σύνθημα «Ένα χρόνο μετά το έγκλημα στα Τέμπη δε θα επιτρέψουμε το έγκλημα αυτό να ξεχαστεί. Δε θα επιτρέψουμε τη συγκάλυψη των ευθυνών» συναυλία Σερραίων καλλιτεχνών για την συμπλήρωση ενός χρόνου από τραγικό δυστύχημα στα Τέμπη διοργανώνει την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου, στις 11.30 π.μ., στην πλατεία Ελευθερίας ο Δημοκρατικός Σύλλογος Γυναικών Σερρών (μέλος της ΟΓΕ) .
«Μαζί με τους γονείς και τους συγγενείς των θυμάτων των Τεμπών σηκώνουμε την σημαία της αλήθειας για να μην μείνουν ατιμώρητοι οι πραγματικοί ένοχοι: οι επιχειρηματικοί όμιλοι το κράτος τους και όλες οι κυβερνήσεις που στηρίζουν τις εγκληματικές πολιτικές θυσιάζοντας τις ζωές των νέων ανθρώπων. ΤΑ ΚΕΡΔΗ ΤΟΥΣ Ή ΟΙ ΖΩΕΣ ΜΑΣ!», υποστηρίζει σε ανακοίνωσή της η διοίκηση του συλλόγου, απευθύνοντας παράλληλα κάλεσμα μαζικής συμμετοχής στην συναυλία.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος