Διήμερο εκδηλώσεων με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα για την εξάλειψη της βίας κατά των γυναικών, διοργανώνει ο Πολιτιστικός και Μορφωτικός Σύλλογος Βάρδας Σαββατοκύριακο, στο πρώην δημαρχείο Βάρδας. To Σάββατο στις 4 το μεσημέρι θα υλοποιηθεί θεατρικό εργαστήρι για παιδιά δημοτικού με την Ρούλα Μουζάκη και θα ακολουθήσει στις 5.30 το απόγευμα διαδραστικό εργαστήριο για παιδιά δημοτικού με την Αναστασία Θανασούλα. Η εκδήλωση του Σαββάτου θα κλείσει με προβολή της ταινίας «She Said» στις 7.30 το απόγευμα.
Την Κυριακή η διοργάνωση περιλαμβάνει στις 6.30 το απόγευμα ομιλία για την έμφυλη βία με ομιλήτριες την εκπαιδευτικό Βάσω Σωτηροπούλου και την Κοινωνική Λειτουργό Διονυσία Κυριακίδη ενώ θα υπάρξει διαδικτυακή σύνδεση με την Αλεξάνδρα Μάκου, την μητέρα της Γαρυφαλιάς (θύμα έμφυλης βίας). Η εκδήλωση θα κλείσει από την χορωδία του Γυμνασίου Βάρδας.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος