Μάθημα πυρασφάλειας και πυρόσβεσης έκαναν με την επίσκεψή τους στο Γυμνάσιο Καράτουλα στελέχη από το Κλιμάκιο της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Πύργου.
Την εκδήλωση ενημέρωσης προλόγισε η Διευθύντρια του Σχολείου κ. Μαρία Ζώντου, που τόνισε στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς που παρακολουθούσαν την αξία μερικών γνώσεων, για την καλύτερη ζωή και λειτουργία του σχολικού χώρου. Η Διευθύντρια επίσης ευχαρίστησε και την Πυροσβεστική Υπηρεσία για την ανταπόκριση στο αίτημα επιμορφώσεως.
Την επιμόρφωση έκαναν ο Πυραγός Δημήτριος Τσιμπογιάννης και ο Υπαρχιπυροσβέστης Γεώργιος Κωστόπουλος. Τα δύο στελέχη της Πυροσβεστικής απάντησαν άμεσα και ουσιαστικά σε ερωτήσεις και απορίες των μαθητών και των μαθητριών του Γυμνασίου, όχι μόνο για την αντιμετώπιση ενός κινδύνου, αλλά και για την πρόληψή του.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος