Προβλήματα προκάλεσε η χθεσινή κακοκαιρία που έπληξε την Ηλεία, με τις περιοχές του Κάμπου και πιο συγκεκριμένα του δήμου Ανδραβίδας-Κυλλήνης να αντιμετωπίζουν τα περισσότερα, ενώ και σε περιοχές του δήμου Πύργου και του δήμου Ανδρίτσαινας-Κρεστένων σημειώθηκαν μικρά συμβάντα, που ωστόσο αντιμετωπίστηκαν γρήγορα.
Σε ό,τι αφορά το δήμο Ανδραβίδας-Κυλλήνης, το μεγαλύτερο πρόβλημα εντοπίστηκε στην περιοχή της Βουπρασίας, όπου οι κακές καιρικές συνθήκες προκάλεσαν μικρής έκτασης πλημμυρικά φαινόμενα.
Περιοχές που αντιμετώπισαν πλημμυρικά φαινόμενα από φερτά υλικά ήταν οι κοινότητες Ψάρι και η συνδετήρια οδός Ψάρι – Νησίου, όπου και παρατηρήθηκαν οι μεγαλύτεροι όγκοι λάσπης στους δρόμους, καθώς και η Εθνική οδός Πάτρας – Πύργου στο ύψος του Κουρτεσίου και η περιοχή της Νέας Μανωλάδας.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος