Πανηλειακός: Κέρδισε στον Πύργο τη Ρόδο και την έριξε από την κορυφή

Παίζοντας με ψυχή ο Πανηλειακός νίκησε χθες το απόγευμα τη Ρόδο στον Πύργο με σκορ 2-1, κόντρα σε όλα τα προγνωστικά, και την “γκρέμισε” από την κορυφή της βαθμολογίας του 4ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Έχοντας στην αρχική του σύνθεση εννέα Ηλείους παίκτες, για πρώτη φορά φέτος και κόντρα σε όλους αυτούς που μιλούσαν για «συντριβή», οι παίκτες του Πανηλειακού απέδειξαν, ότι κανένα ματς δεν κερδίζεται , ούτε με τις φανέλες και την βαθμολογική θέση, αλλά με ψυχή και πάθος.

Μόλις στο 9ο λεπτό ο νεοαποκτηθείς Ιρακινός Αλ Μπασάμ, βγήκε στην αντεπίθεση από δεξιά, μπήκε στην περιοχή, πάσαρε στον Αράπι και αυτός με ωραία προσποίηση και ψύχραιμο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (1-0). Στο 17΄ έγινε το 2-0. Ο Παναγιώτης Τσίγκρηλας έγινε αποδέκτης της μπάλας δεξιά μέσα στην περιοχή, γύρισε, έβαλε πλάτη τον προσωπικό του αντίπαλο, έκανε την μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, όπου εκεί ο Καλομοίρης με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς. Τρία λεπτά μετά η Ρόδος μείωσε σε 2-1