Εντός του Ιουνίου, σύμφωνα με τις εκτιμήσεις των αρμοδίων, θα ξεκινήσουν και πάλι οι εργασίες ανάπλασης της χερσαίας ζώνης στο λιμάνι του Κατακόλου, καθώς φαίνεται ότι διευθετήθηκαν όλα τα τεχνικά και γραφειοκρατικά ζητήματα που εκκρεμούσαν τον τελευταίο ενάμιση χρόνο.
Για το λόγο αυτό, χθες το μεσημέρι, πραγματοποιήθηκε σύσκεψη στο Λάτσειο Δημοτικό Μέγαρο Πύργου, στην οποία συμμετείχαν μεταξύ άλλων ο δήμαρχος Πύργου, Στάθης Καννής, ο αντιπεριφερειάρχης Υποδομών & Έργων Δυτικής Ελλάδας, Βασίλης Γιαννόπουλος και ο πρόεδρος του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου Πύργου, Κώστας Νικολούτσος.
Αντικείμενο της σύσκεψης ήταν η ομαλή επανεκκίνηση του έργου, ώστε να μην προκύψουν πάλι προβλήματα στο κατασκευαστικό τμήμα αλλά και στη χρηματοδότηση του έργου από το ΕΣΠΑ.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος