Σήμερα το μεσημέρι στη 1 αναμένεται να γίνει η κηδεία του 29 χρονου Δημήτρη Οικού από την Αλεξανδρούπολη ο οποίος επέβαινε στη μοιραία αμαξοστοιχία η σύγκρουση της οποίας την περασμένη Τρίτη με εμπορική στην περιοχή των Τεμπών είχε σαν αποτέλεσμα να χάσουν 57 συνάνθρωποι μα τη ζωή τους.
Ο άτυχος Δημήτρης μηχανοδηγός του ΟΣΕ στο επάγγελμα ήταν αδειούχος τις ημέρες εκείνες και επέστρεφε από την Αθήνα στη Θεσσαλονίκη όπου και η έδρα της εργασίας του Αναμένεται να συρρεύσει πολύς κόσμος στην κηδεία του.
Πληροφορίες αναφέρουν ότι θα κατέβει αντιπροσωπεία από το χωριό Μεταξάδες όπου κατάγεται η μητέρα του και που ο ίδιος επισκέπτονταν πολύ συχνά για να συμβάλει στις πολιτιστικές δράσεις του χωριού που τόσο αγαπούσε. Η νεκρώσιμος ακολουθία θα ψαλεί στον Ιερό Ναό Αγίας Κυριακής Αλεξανδρουπόλεως.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος