Πλήθος κόσμου βρίσκεται αυτή την ώρα στην κεντρική πλατεία της Λάρισας, όπου βρίσκεται σε εξέλιξη η συγκέντρωση διαμαρτυρίας για το σιδηροδρομικό δυστύχημα των Τεμπών, με αφορμή την θλιβερή επέτειο συμπλήρωσης ενός χρόνου.
Το παρόν δίνουν εκπρόσωποι από Εργατικά Συνδικάτα, του Εμπορικού Συλλόγου Λάρισας, του Ιατρικού Συλλόγου, της Ομοσπονδίας Επαγγελματοβιοτεχών, του Φαρμακευτικού Συλλόγου Λάρισας, του μαθητικού κόσμου, αγρότες με τα τρακτέρ τους και πολλοί απλοί πολίτες ενώ τα καταστήματα εστίασης έχουν αναστείλει κατά τη διάρκεια της διεξαγωγής τη λειτουργία τους σε ένδειξη συμπαράστασης.
Στην κεντρική πλατεία βρίσκεται ήδη και ο γενικός γραμματέας του ΚΚΕ κ. Δημ. Κουτσούμπας, ενώ μετά το πέρας των ομιλιών θα ακολουθήσει πορεία στους κεντρικούς δρόμους της Λάρισας με κατάληξη στην πλατεία του ΟΣΕ. Πορεία με τα ταξί στους κεντρικούς δρόμους της Λάρισας με αφορμή την σημερινή κινητοποίηση πραγματοποίησης και οι ιδιοκτήτες των ΤΑΞΙ.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος