Με μεγάλη παρέλαση αρμάτων και καρναβαλιστών την Κυριακή της Αποκριάς, στις 4 το απόγευμα, το καρναβάλι επιστρέφει στα Φάρσαλα.
Σε συνέντευξη τύπου που παραχώρησε σήμερα ο Δήμαρχος Φαρσάλων Μάκης Εσκίογλου, ανέφερε σχετικά: «Φέτος, αφήνοντας πίσω μας τρία δύσκολα χρόνια της πανδημίας, τρία χρόνια που η ανάγκη μας έκλεισε στα σπίτια μας, διοργανώνουμε και πάλι καρναβαλική παρέλαση στα Φάρσαλα. Έχω πραγματικά εντυπωσιαστεί από τη διάθεση, το μεράκι και την αγάπη που έδειξαν από την πρώτη στιγμή, φορείς, σύλλογοι, μικροί και μεγάλοι. Πόσο γρήγορα αυτή η δική μας παρότρυνση μετατράπηκε σε ένα ποτάμι χαράς και ενθουσιασμού, ώστε την ερχόμενη Κυριακή της Αποκριάς, να βγούμε όλοι μαζί στους δρόμους και να διασκεδάσουμε με τους αγαπημένους μας ανθρώπους.
Σ’ αυτή τη μεγάλη γιορτή, το Καρναβάλι των Χρωμάτων όπως το έχουμε ονομάσει, θα συμμετέχουν σχεδόν 400 Φαρσαλινοί, νέοι κάθε ηλικίας, γιατί η νεότητα φωλιάζει στην καρδιά του καθενός και στο κατά πόσο έχει διάθεση για ζωή. Θα πλέξουμε το πατροπαράδοτο γαϊτανάκι, θα κάψουμε τον καρνάβαλο που φέτος θα στείλει το δικό του μήνυμα για το περιβάλλον.
Θέλω να ευχαριστήσω θερμά τον πρόεδρο και τα μέλη της Οργανωτικής Επιτροπής, όλους τους συνεργάτες μου στη Δημοτική Αρχή, τους δημοτικούς υπαλλήλους, τους εθελοντές που χωρίς αυτούς δε θα μπορούσε να γίνει το καρναβάλι και φυσικά τους εκατοντάδες καρναβαλιστές.
Ραντεβού στις 4 το μεσημέρι, στην οδό Λαρίσης. Σας περιμένουμε για ένα ατελείωτο γλέντι, με το Φαρσαλινό καρναβάλι!» κατέληξε ο κ. Εσκίογλου
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος