Κύκλο μαθημάτων ενηλίκων για την προετοιμασία τόσο για τις εξετάσεις Πιστοποιητικού Επάρκειας Γνώσεων για Πολιτογράφηση, όσο και για τις εξετάσεις Πιστοποίησης Επάρκειας Ελληνομάθειας του Κέντρου Ελληνικής Γλώσσας (επίπεδα Α1, Α2, Β1), ξεκινάει το Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Λαρισαίων.
Η απόκτηση πιστοποίησης ελληνομάθειας δίνει την ευκαιρία σε αλλοδαπούς πολίτες να αποκτήσουν δυνατότητα φοίτησης, εργασίας, παραμονής στη χώρα και πολλών άλλων ωφελημάτων.
Η διαδικασία των αιτήσεων και εγγραφών για τη δημιουργία νέων τμημάτων θα συνεχιστεί στην έδρα του Κέντρου Κοινότητας του Δήμου Λαρισαίων Οικονόμου Εξ Οικονόμων 8Α και Ρούσβελτ και στο τηλ: 2410680242.
Το Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Λαρισαίων εντάσσεται στο Πρόγραμμα «Θεσσαλία 2021-2027» και συγχρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος