Από τον παγωμένο Βορρά στον ανοιξιάτικο Νότο μάς ταξιδεύει η συναυλία που διοργανώνεται από την Εφορεία Αρχαιοτήτων Λάρισας στο Διαχρονικό Μουσείο την Κυριακή 10 Μαρτίου και ώρα 12 το μεσημέρι, με τη συνεργασία του Δημοτικού Ωδείου και της Αντιδημαρχίας Πολιτισμού του Δήμου Λαρισαίων. Πρόκειται για μια συνεργασία που φιλοδοξεί να γίνει θεσμός στην πόλη μας με τον ερχομό της άνοιξης.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα των ψηφιδωτών του Μουσείου με την υποστήριξη του Συλλόγου Φίλων του Διαχρονικού Μουσείου Λάρισας.
Συμμετέχει το κουαρτέτο εγχόρδων του Δημοτικού Ωδείου, που αποτελείται από τον Αποστόλη Μήτρα και την Ευδοκία Χώτα στο βιολί, τη Γιώτα Στεφανοπούλου στη βιόλα και τον Νίκο Νικολαΐδη στο βιολοντσέλο.
Η συναυλία είναι δωρεάν για το κοινό. Είσοδος με το εισιτήριο του μουσείου.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος