Μια πρώτη συζήτηση για το πλάνο των επόμενων δράσεων του και των κινητοποιήσεων έκαναν στο πλαίσιο σημερινής συνάντησης στο Εργατικό Κέντρο οι επιτροπές των πλημμυροπαθών από τις συνοικίες της Λάρισας.
Όπως ανέφερε ο πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Λάρισας κ. Γ. Σκόκας οι κάτοικοι των πληγέντων περιοχών της πόλης εξακολουθούν να αντιμετωπίζουν τα ίδια προβλήματα οχτών μήνες μετά τις καταστροφικές πλημμήρες. Τα ραβασάκια του ΕΝΦΙΑ, αποζημιώσεις που δεν έχουν καταβληθεί ακόμη σε δικαιούχους, έργα που πρέπει να γίνουν στις συνοικίες και μια σειρά από προβλήματα που αντιμετωπιζουν στην καθημερινότητα τους τέθηκαν επί τάπητος στη συνάντηση.
Τις επόμενες ημέρς αναμένεται να ανακοινωθεί το πρόγραμμα κλιμάκωσης των δράσεων από τους πλημμυροπαθείς στις συνοικίες της Λάρισας.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος