Την Περιφέρεια Θεσσαλίας επισκέφθηκαν ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ – ΚΙΝΑΛ, Νίκος Ανδρουλάκης και ο υποψήφιος του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος για την Ευρωπαϊκή Επιτροπή, Νίκολας Σμιτ, όπου είχαν συνάντηση με τον Περιφερειάρχη Θεσσαλίας κ. Δημήτρη Κουρέτα.
Κατά τη διάρκεια της παρουσίας τους ενημερώθηκαν από τον Περιφερειάρχη για την κατάσταση που επικρατεί στη Θεσσαλία, τα έργα που έχουν γίνει το τελευταίο διάστημα και φυσικά για τα προβλήματα που υπάρχουν.
Ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ στάθηκε στην αδράνεια της κυβέρνησης στην πληγείσα περιοχή της Θεσσαλίας και ο κ. Σμιτ ζήτησε να ενημερωθεί για τα χρήματα που έχουν έρθει στη Θεσσαλία και πως έχουν αξιοποιηθεί, επισημαίνοντας ότι θέλει να ενημερώσει διεξοδικά τις Βρυξέλλες γιατί οι ενέργειες πρέπει να γίνουν όσο το δυνατόν πιο άμεσα. Τέλος να σημειωθεί ότι αύριο ο κ . Ανδρουλάκης θα περιοδεύσει σε Τρίκαλα και Καρδίτσα.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος