Ποδόσφαιρο – Ραντεβού στα γήπεδα της Δυτικής Μακεδονίας

Ραντεβού στα γήπεδα δίνουν και αυτό το Σαββατοκύριακο 3 & 4 Δεκεμβρίου 2022, οι ομάδες της Δυτικής Μακεδονίας, καθώς κανονικά συνεχίζονται τα πρωταθλήματα, στην Γ΄ εθνική κατηγορία, όπως και στις Ενώσεις Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κοζάνης, Φλώρινας και Καστοριάς.

Στον 2ο όμιλο της Γ΄ εθνικής, στην 4η αγωνιστική,  ξεχωρίζει το παιχνίδι Ολυμπιακός Βόλου – Κοζάνη.  Στην Α΄ ΕΠΣ Κοζάνης το παιχνίδι με το μεγαλύτερο ενδιαφέρον είναι αυτό μεταξύ της ΑΕ Περδίκκα με τον Εορδαϊκό, ενώ στην Α΄ ΕΠΣ Φλώρινας  ο πρωτοπόρος Απόλλων Αμμοχωρίου φιλοξενεί τον ΠΑΣ Φλώρινας. Εκτός έδρας παιχνίδια δίνουν οι πρωτοπόροι στην Α΄ ΕΠΣ Καστοριάς.

Ημέρα / ΏραΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

ΣΚΟΡ
04/12/2022. 15:00Ολυμπιακός Βόλου-Κοζάνη
ΑΕΠ Κοζάνης-ΓΑΣ Σβορώνος
Θύελλα Σαρακηνών -Καστοριά
Εδεσσαϊκός-Μακεδονικός Φούφα
 Π.Ο. Ελασσόνας-Δωτιέας Αγιάς
 ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
 Πιερικός-Χανιώτη

 

ΘέσηΟΜΑΔΑΒαθμοί
1.Κοζάνη9
2.ΑΕΠ Κοζάνης6
3.Εδεσσαϊκός5
4.ΠΟ Ελασσόνας5
5.Εθνικός Νέου Κεραμιδίου5
6.Θύελλα Σαρακηνών5
7.ΠΑΟΚ Κρηστώνης4
8.Ολυμπιακός Βόλου4
9.Καστοριά4
10.ΓΑΣ Σβορώνου4
11.Πιερικός3
12.Μακεδονικός Φούφα1
13.ΑΟ Χανιώτης1
14.Δωτιέας Αγιάς0

 

Ημέρα / ΏραΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ – Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   

ΣΚΟΡ
3.12.2022. 15:00ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ – ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ – Γήπ: ΓΑΛΑΤΙΝΗΣ
 ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
 ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ – ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ
4.12.2022. 15:00ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ – ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ
 ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ – Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ
 ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ – Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ – ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ

 

ΘέσηΟΜΑΔΑΒαθμοί
1.ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ21
2.ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΚΑ18
3.ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ17
4.ΑΟ ΚΡΟΚΟΥ15
5.ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ14
6.ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ13
7.ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ11
8.ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ10
9.Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ10
10.ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ6
11.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ4
12.ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ1
13.Α.Ε.Κ. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ – ΚΗΠΟΥ- ΣΠΑΡΤΟΥ1
14.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ0

 

 

Ημέρα / Ώρα

ΕΠΣ ΚΟΖΑΝΗΣ –Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

ΣΚΟΡ
3.12.2022 15:00ΑΣ Ιωνικός – Ακρίτες Κοζάνης
4.12.2022. 11.00Δαναοί Κοζάνης – Ελπίδες ΑΕΚ
4.12.2022 15:00Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Μ. Αλ. Άρδασσας
 Δάφνη Πολυμύλου – Ηρακλής Δρεπάνου
 Αναγέννηση Αργίλου – Βυζαντινός Αετός
 Μακεδονομάχος – Αναγέννηση Λιβαδερούδδ

 

ΘέσηΟΜΑΔΑΒαθμοί
1.Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας10
2.Ηρακλής Δρεπάνου9
3.Δαναοί Κοζάνης9
4.Ιωνικός Βαθυλάκκου8
5.Αναγέννηση Αργίλου7
6.       Ακρίτες Κοζάνης7
7.Βυζαντινός Αετός6
8.Δάφνη Πολυμύλου4
9.Αναγέννηση Λιβαδερού4
10.Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης1
11.Μέγας Αλέξανδρος  Λευκοπηγής0
12.Μακεδονομάχος0

 

Ημέρα / ΏραΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  

ΣΚΟΡ
3.12.2022. 15:00Μελιτέας Μελίτης – Μέγας Αλέξανδρος Περάσματος
Ιτιά Ιτιάς – Ατρόμητος Κ Κλεινών
Ερμής Αμυνταίου – Ελπίδες Φλώρινας
4.12.2022. 15:00Απόλλων Αμμοχωρίου – ΠΑΣ Φλώρινας
Ρεπό:Μέγας Αλέξανδρος Φλώρινας

 

ΘέσηΟΜΑΔΑΒαθμοί
1.Απόλλων Αμμοχωρίου12
2.Ερμής Αμυνταίου*9
3.Μελιτέας Μελίτης*7
4.Μέγας Αλέξανδρος Φλώρινας6
5.ΠΑΣ Φλώρινα6
6.Ελπίδες Φλώρινας  *4
7.Ιτιά Ιτέας3
8.Ατρόμητος Κάτω Κλεινών0
9.Μέγας Αλέξανδρος Περάσματος*0

 

Ημέρα / ΏραΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ – Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

ΣΚΟΡ
3.12.2022. 15:00Εύξεινος Λέσχη Φλ. – Τροπαιοφόρος Τροπαιούχου
4.12.2022. 15:00Άρης Λόφων – Δόξα Μανιακίου
Ακρίτας Αχλάδας – Αίας Αμμοχωρίου
Μ. Αλέξανδρος Αετού – Μ. Αλέξανδρος Πελαργού
Ρεπό:Ξινό Νερό

 

ΘέσηΟΜΑΔΑΒαθμοί
1.Άρης Λόφων12
2.Ακρίτας Αχλάδας9
3.Μέγας Αλέξανδρος Αετού*6
4.Α.Σ. Ξινό Νερό6
5.Μέγας Αλέξανδρος Πελαργού*6
6.Εύξεινος Λέσχη Φλώρινας*3
7.Τροπαιοφόρος Τροπαιούχου *3
8.Δόξα Μανιακίου3
9.Αίας Αμμοχωρίου0

 

Ημέρα / ΏραΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   

ΣΚΟΡ
3.12.2022. 15:00ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ – ΑΕ ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΩΝ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΗΣ – ΑΣΤΡΑΠΗ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
ΑΟ ΚΑΣΤΩΡ – ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ
 ΔΟΞΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΑΕ ΒΙΤΣΙΟΥ
 ΔΟΞΑ ΚΟΡΗΣΟΥ – ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ
ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ – Ν ΤΑΗΛΑΚΗΣ

 

ΘέσηΟΜΑΔΑΒαθμοί
1.ΓΡΑΜΜΟΧΩΡΙΑ18
2.ΑΣΤΡΑΠΗ15
3.ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ14
4.ΒΙΤΣΙ12
5.ΚΟΡΗΣΟΣ7
6.ΓΡΑΜΜΟΣ ΜΑΥΡΟΧΩΡΙΟΥ6
7.ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ6
8.ΝΤΑΗΛΑΚΗ6
9.ΠΟΛΥΚΑΡΠΗ5
10.ΠΕΝΤΑΒΡΥΣΟΣ4
11.ΚΑΣΤΟΡ4
12.ΛΑΚΚΩΜΑΤΑ2

 

Ημέρα / ΏραΕΠΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ – Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    

ΣΚΟΡ
4.12.2022. 15:00ΦΛΑΤΣΑΤΑ ΟΙΝΟΗΣ – ΡΟΣΣΟΝΕΡΙ
ΚΡΟΝΟΣ – ΠΑΣ ΛΕΥΚΗΣ
ΠΑΟΚ ΚΩΣΤΑΡΑΖΙΟΥ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΙΛΙΟΔΕΝΤΡΟΥ
ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ  – ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣ/ΜΙΑΣ
 ΚΑΣΤΟΡΙΑ Β’ –ΝΕΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑ3-0αα

 

ΘέσηΟΜΑΔΑΒαθμοί
1.ΡΟΣΣΟΝΕΡΙ18
2.ΚΡΟΝΟΣ16
3.ΟΙΝΟΗ15
4.ΚΩΣΤΑΡΑΖΙ13
5.ΧΙΛΙΟΔΕΝΔΡΟ12
6.ΛΕΥΚΗ7
7.ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΕΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ4
8.ΜΑΚΡΟΧΩΡΙ3
9.ΚΑΣΤΟΡΙΑ Β’0
10.ΑΓΣΝ ΚΑΣΤΟΡΙΑ0

 

 

Ημέρα / Ώρα

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

 Α’ ΕΘΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ   – 3η Αγωνιστική

ΣΚΟΡ
4.12.2022. 15:00Άρης Θ.-ΓΠΟ Καστοριάς
ΑΣ Βόλος 2004-ΠΑΟΚ
ΑΟ ΘΕΟΝΗ Τρίκαλα 2011-Αβαντίδες Χαλκίδας
ΑΕΛ 1964-Ελπίδες Καρδίτσας

 

ΘέσηΟΜΑΔΑΒαθμοί
1.ΑΣ ΒΟΛΟΣ 20046
2.ΠΑΟΚ6
3.ΘΕΟΝΗ ΤΡΙΚΑΛΑ6
4.ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ3
5.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ1
6.ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ1
7.ΚΑΣΤΟΡΙΑ ΓΠΟ0
8.ΑΒΑΝΤΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ0

 

 

Ημέρα / Ώρα

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

 Β’ ΕΘΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ   – 3η Αγωνιστική

ΣΚΟΡ
4.12.2022. 15:00Ροδόπη ’87-Σειρήνες Γρεβενών
Πανσερραϊκή-Δόξα Δράμας 2016
ΝΠΣ Βόλος-Μέντεκας Καλαμαριάς
Βέροια Ladies-ΑΟ Λέοντες
ΡΕΠΟ:Βασίλισσα Θράκης

 

ΘέσηΟΜΑΔΑΒαθμοί
1.ΔΟΞΑ 20166
2.ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ3
3.ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΗ3
4.ΡΟΔΟΠΗ 87 *3
5.ΛΕΟΝΤΕΣ3
6.ΒΕΡΟΙΑ LADIES3
7.ΣΕΙΡΗΝΕΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ *3
8.ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΘΡΑΚΗΣ0
9.ΜΕΝΤΕΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ0

 

Όλες οι Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο,  στο ertnews.gr

Διάβασε όλες τις ειδήσεις μας στο Google
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube

Προσοχή! Επιτρέπεται η αναδημοσίευση των πληροφοριών του παραπάνω άρθρου (όχι αυτολεξεί) ή μέρους αυτών μόνο αν:
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ