Κομοτηνή: Ήττα για τον ΓΑΣ Κομοτηνή από τον Αίαντα Ευόσμου με 57-95

“Βαριά” ήττα για την ομάδα του ΓΑΣ Κομοτηνής και μάλιστα εντός έδρας από έναν ανώτερο αντίπαλο, τον Αίαντα Ευόσμου με 57-95. Ο ΓΑΣ ξεκίνησε πολύ δυνατά στο 1ο 10λεπτο και έπαιξε “στα ίσια” τον Αίαντα Ευόσμου, έχοντας μάλιστα το προβάδισμα στο σκορ. Στο 2ο 10λεπτο έχασε την προσήλωσή της στην άμυνα και από δικά της λάθη έδωσε εύκολα καλάθια στους φιλοξενούμενους που ξέφυγαν στο σκορ. Στο 3ο 10λεπτο ο ΓΑΣ ισορρόπησε το παιχνίδι και κέρδισε στο επιμέρους σκορ. Το άγχος, η απειρία και τα πολλά λάθη στο 4ο 10λεπτο εκτόξευσαν τη διαφορά στους 38 πόντους.

“Προχωράμε. Δεν απογοητευόμαστε και στηρίζουμε τα νέα παιδιά της πόλης μας, με όλη μας την δύναμη.
Ευχαριστούμε και όλους τους φιλάθλους μας που γέμισαν το ΔΑΚ στηρίζοντας την ομάδα μας!”