Για πρώτη φορά στην ιστορία του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος, ο αθλητής Γιάννης Νυφαντόπουλος από την Πρέβεζα, ετοιμάζεται να κάνει το ντεμπούτο του στη διοργάνωση, λαμβάνοντας μέρος στα προκριματικά των 60μ.
Μετά από 14 χρόνια αφοσίωσης και αγώνα, η πρόκριση του Γιάννη Νυφαντόπουλου αποτελεί αναμφισβήτητα ένα σημαντικό επίτευγμα. Με εξαιρετικές επιδόσεις και ατομικά ρεκόρ σε ανοιχτό και κλειστό στίβο, ο αθλητής επιβεβαίωσε την αξία του, κερδίζοντας ένα εισιτήριο για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα.
Στα προσωπικά του επιτεύγματα περιλαμβάνεται το ρεκόρ των 60μ. στο μίτινγκ της Γάνδης, καθώς και το χάλκινο μετάλλιο με ατομικό ρεκόρ στους Μεσογειακούς Αγώνες του 2022.
Ο προκριματικός των 60μ. θα πραγματοποιηθεί σήμερα Παρασκευή στις 15:10 και θα μεταδοθεί ζωντανά από την ΕΡΤ3.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος