Ηρακλής – ΠΑΣ Γιάννινα: 2-1 και… εισβολή οπαδών στο γήπεδο!

Ένταση και επεισόδια αμαύρωσαν το παιχνίδι του Ηρακλή με τον ΠΑΣ Γιάννινα, από το οποίο τελικά οι γηπεδούχοι αναδείχτηκαν νικητές με σκορ 2-1. Ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Κοζορώνη με αποτέλεσμα οπαδοί του Ηρακλή να εισβάλλουν στον αγωνιστικό χώρο του Καυτανζόγλειου, να υπάρξουν συμπλοκές με αστυνομικούς και ο αγώνας να διακοπεί προσωρινά. Στο κεφάλι τραυματίστηκε από πέτρα δημοσιογράφος από τα Ιωάννινα, στον οποίο τοποθετήθηκαν ράμματα.
Τελικά ο «Γηραιός» ισοφάρισε με γκολ του Περόνε στο 14ο λεπτό και πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης με γκολ του Αγγελόπουλου στο 88΄.