Άγιο είχαν οι επιβάτες δυο αυτοκινήτων τα οποία υπό συνθήκες που διερευνά η Τροχαία συγκρούστηκαν στην παλαιά Εθνική οδό Ιωαννίνων – Ηγουμενίτσας στον δρόμο από Λευκοθέα προς Παλιουρή.
Ο οδηγός τους ενός οχήματος εγκλωβίστηκε στα συντρίμμια και χρειάστηκε η συνδρομή της 5ης ΕΜΑΚ Ιωαννίνων με 2 οχήματα και 7 άνδρες για να απεγκλωβίσουν τον τραυματία που είχε τις αισθήσεις του και τον παρέλαβε ασθενοφόρο.
Ο άνδρας νοσηλεύεται στο νοσοκομείο Χατζηκώστα, ενώ ελαφρά τραυματίστηκε η συνοδηγός του δεύτερου οχήματος που ενεπλάκη στο τροχαίο.
Με χρήση διασωστικής σειράς απεγκλωβίστηκε μία τραυματίας, από ΙΧΕ όχημα και παρελήφθη από #ασθενοφόρο του Ε.Κ.Α.Β., έπειτα από #τροχαίο, επί της Ε.Ο. Ηγουμενίτσας – Ιωαννίνων, πλησίον της περιοχής Παλιουρή, του δήμου Ζίτσας Ιωαννίνων. Επιχείρησαν 7 #πυροσβέστες με 3 οχήματα.
— Πυροσβεστικό Σώμα (@pyrosvestiki) February 26, 2024
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος