Στην Αγία Νάπα θα πραγματοποιηθεί σε λίγες ημέρες η Β’ Φάση Αδελφοποίησης με το Δήμο Πωγωνίου. Τους δύο Δήμος συνδέει ο Εθνικός Ήρωας Οπλαρχηγός Χατζημιχάλης Νταλιάνης, ο οποίος γεννήθηκε στο Δελβινάκι του Δήμου Πωγωνίου και πολέμησε στη Μάχη της Αγίας Νάπας.
Η Α’ Φάση της Αδελφοποίησης είχε πραγματοποιηθεί στην ιστορική έδρα του Δήμου Πωγωνίου στις 17 Μαΐου 2023 με τους δύο Δημάρχους Κωνσταντίνο Καψάλη και Χρίστο Ζαννέττου να επισημαίνουν ότι διαμορφώνεται ένα κοινό πλαίσιο δράσεων και ανταλλαγής εμπειριών σε διάφορους τομείς διοίκησης, αθλητισμού, τέχνης και πολιτισμού.
Η τελετή θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 23 Μαρτίου στα πλαίσια των εορταστικών εκδηλώσεων του Δήμου Αγίας Νάπας για την Εθνική Παλιγγενεσία, που πραγματοποιούνται υπό την αιγίδα του Προέδρου της Κυπριακής Δημοκρατίας Νίκου Χριστοδουλίδη.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος