Το ερχόμενο Σάββατο φίλοι, συγγενείς και η οικογένειά της θα πουν το τελευταίο αντίο στη Ραφαέλα Πιτσικάλη το κορίτσι από τα Χανιά, που συγκίνησε το πανελλήνιο, με το δύσκολο αγώνα που έδωσε με τον καρκίνο. Η εξόδιος ακολουθία θα πραγματοποιηθεί στις 13.30 στον Ι.Ν. Αγίου Πέτρου και Παύλου Χανίων.
Η οικογένειά της με μια συγκινητική ανάρτησή θέλησε να ευχαριστήσει όλους για τη συμπαράστασή τους: «Μας δίνετε δύναμη και τη βεβαιότητα ότι η Ραφαέλα κατάφερε στο σύντομο διάβα της ζωής της να αγγίξει τις καρδιές σας, να δώσει κουράγιο σε συνανθρώπους μας που παλεύουν και χαμόγελο σε όλους. Επιθυμία της Ραφαέλας ήταν να είναι όλοι ντυμένοι στα λευκά. Η τελετή θα μνημονεύσει όλα όσα εκείνη αντιπροσώπευε: την αισιοδοξία, τη δύναμη, την ελπίδα, το ουράνιο τόξο μετά την μπόρα. Εμείς, η οικογένειά της, θα καταβάλλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια να κρατήσουμε το όραμά της ζωντανό. Αντί στεφάνων στη μνήμη της Ραφαέλας, όποιος επιθυμεί να κάνει μία δωρεά στον σύλλογο Make A Wish, όπως ήθελε εκείνη».
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος