Από τον Δήμο Χανίων ανακοινώθηκε ότι, κατ’ εφαρμογή της ομόφωνης απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου, θα πραγματοποιηθεί αλλαγή της κατεύθυνσης κυκλοφορίας, σε οδό της περιοχής Νέας Χώρας της Δ.Ε. Χανίων.
Συγκεκριμένα, την Πέμπτη 25/4/2024, τα συνεργεία του Δήμου θα ξεκινήσουν τις εργασίες οδοσήμανσης για την αντιστροφή της κατεύθυνσης κίνησης των οχημάτων, στην οδό Πατριάρχου Αθανασίου (περιοχή πρώην ΑΒΕΑ).
Η κατεύθυνση της οδού αλλάζει, από κάθοδο (προς το Κολυμβητήριο Χανίων) που είναι σήμερα, σε άνοδο-έξοδο των οχημάτων που κινούνται επί της οδού Ακτής Κανάρη, προς το κέντρο της πόλης των Χανίων. Η αντιδρόμηση αφορά στο τμήμα της οδού, από τη συμβολή της με την οδό Ακτή Κανάρη, έως και την οδό Πατριάρχου Ιωαννικείου (όπως φαίνεται και στην αντίστοιχη αποτύπωση του χάρτη της περιοχής).
Παρακαλούνται οι οδηγοί να σεβαστούν τη νέα σήμανση που καθορίζει την αλλαγή κατεύθυνσης του δρόμου.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος