Ρολάν Γκαρός: Ο Στέφανος Τσιτσιπάς προηγείται του Πάμπλο Καρένιο Μπούστα 2-0 ΕΡΤ3, Live Streaming από το ERTFLIX

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς συνεχίζει την εξαιρετική πορεία του στο Ρολάν Γκαρός και σήμερα θα αντιμετωπίσει στη φάση των «16» τον Ισπανό Πάμπλο Καρένιο Μπούστα που βρίσκεται στο Νο 12 της παγκόσμιας κατάταξης.

Ιδανικά ξεκίνησε ο Στέφανος στο πρώτο σετ απέναντι στον Ισπανό αντίπαλο του κάνοντας το καλύτερο του ξεκίνημα μέχρι τώρα στη διοργάνωση. Ο Τσιτσιπάς έκανε επίδειξη δύναμης στα πρώτα games καθώς προηγήθηκε με 3-0 και διατήρησε τη διαφορά των τριών games για να πάρει το σετ με 6-3 κάνοντας το 1-0 σε 41 λεπτά.

Στο ίδιο τέμπο και το δεύτερο σετ με τον Στέφανο να κάνει το παιχνίδι του και να φτάνει πιο εύκολα στη νίκη από ότι στο πρώτο σετ καθώς προηγήθηκε με 4-0 games και νίκησε με 6-2 σε 30 λεπτά.

Ο Τσιτσιπάς, μετράει δύο νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις με τον 29χρονο Ισπανό και θεωρείται το μεγάλο φαβορί για την πρόκριση στα προημιτελικά, όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Μεντβέντεφ-Γκαρίν.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΟΥ ΤΣΙΤΣΙΠΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΕΝΙΟ ΜΠΟΥΣΤΑ

Ο Τσιτσιπάς νίκησε στη πρεμιέρα τον Σαρντί με 3-0, στη συνέχεια τον Μαρτίνεζ με 3-0 και τον Ίσνερ με 3-1, ενώ ο Καρένιο Μπούστα κέρδισε στον πρώτο γύρο τον Γκόμπος με 3-0, στη συνέχεια απέκλεισε τον Κουακό με 3-1 και τον Τζόνσον με 3-0.

Ο αγώνας του Τσιτσιπά με τον Καρένιο Μπούστα μεταδίδεται απευθείας από την ΕΡΤ3 και με live streaming από το ERTFLIX.