Ο ΠΑΟΚ στέφθηκε πρωταθλητής Ελλάδας για τέταρτη φορά στην ιστορία του, μετά από ένα «χιτσκοκικό φινάλε στο πρωτάθλημα και παίρνοντας τη νίκη, με 2-1 επί του Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης», ένα αποτέλεσμα που του έδωσε και τον τίτλο.
Τα πανηγύρια από το Βικελίδης θα μεταφερθούν λίγα χιλιόμετρα πιο μακριά, στην Τούμπα, καθώς η ομάδα θα πάει στην έδρα της για την απονομή του Κυπέλλου.
Θυμίζουμε ότι τον αγώνα παρακολούθησαν σε γιγαντοοθόνη που είχε στηθεί έξω από το πολιτιστικό κέντρο της Τούμπας, χιλιάδες φίλαθλοι του Δικεφάλου και οι οποίοι με τη λήξη του αγώνα μεταφέρθηκαν στο γήπεδο και συρρέουν ακόμη για να υποδεχθούν την ομάδα τους.
Εκεί οι φίλοι των «ασπρόμαυρων» έκαναν τη νύχτα μέρα, με πυρσούς και φωνάζοντας συνθήματα για την ομάδα τους. Ήδη όμως αρκετοί έχουν συγκεντρωθεί και στο Λευκό Πύργο για να πανηγυρίσουν την επιτυχία της ομάδας, και καθώς μετά την Τούμπα και η αποστολή του Δικεφάλου θα κατευθυνθεί εκεί.
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube
Γίνε μέλος στο κανάλι μας στο Viber
– Αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά.
– Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή
– Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος