Europa League live blogging: Όλες οι εξελίξεις για τον τελικό Σεβίλη – Ίντερ

Η Σεβίλη για 4η φορά στο Europa League και 6η συνολικά στην ιστορία της μαζί με το κύπελλο UEFA κατακτά το τρόπαιο. Ο Λουκάκου άνοιξε το σκορ για την Ίντερ στο 5ο λεπτό, ο Ντε Γιόνγκ στο 12′ ισοφάρισε για τη Σεβίλη και στο 33′ έδωσε το προβάδισμα στους Ισπανούς. Ο Γοδίν στο 36′ ισοφάρισε για την Ίντερ σε 2-2 σε ένα τρελό πρώτο ημίχρονο. Ο Ντιέγο Κάρλος στο 74′ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη Σεβίλη (3-2) που ήταν και το τελικό σκορ.

Ο Τελικός του Europa League, ήταν σε απευθείας και ελεύθερη μετάδοση, από την ΕΡΤ1 και την ΕΡΤ Sports, και διαδικτυακά από το ERTFLIX σε live streaming εδώ και εδώ