Βελτιωμένος ο ΠΑΟΚ, 2-0 τη Σαρλερουά

Νίκη για τον «Δικέφαλο του Βορρά» στο δεύτερο φιλικό του επί ολλανδικού εδάφους.

Στο 47΄ ο Ολιβέιρα άνοιξε το σκορ για τον «Δικέφαλο» και δύο λεπτά πριν το φινάλε της αναμέτρησης ο Μουργκ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Αντικαταστάθηκε αναγκαστικά, στο δεύτερο μισό του ματς για τους «ασπρόμαυρους», ο Χρήστος Τζόλης, λόγω τραυματισμού στο αριστερό πόδι. Την Κυριακή (18/07) θα υποβληθεί σε περαιτέρω εξετάσεις· η κατάστασή του δεν ανησυχεί τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ. Το επόμενο τεστ για την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου είναι προγραμματισμένο για την Τετάρτη (21/7, 15:00), με αντίπαλο τη Χέρακλες Αλμέλο.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Σβαμπ, Εσίτι, Ουάρντα, Ζίβκοβιτς, Καγκάβα, Σφιντέρσκι.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Ζίβκοβιτς, Τέιλορ, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Περέιρα, Τσιγγάρας, Νινούα, Μουργκ, Τζόλης (72΄ Λάμπρου), Βρακάς, Ολιβέιρα.

ΣΑΡΛΕΡΟΥΑ: Κόφι, Κνέζεβιτς, Ντεσολέιλ, Ανδρέου, Τσατσούα, Ζιλέ, Ιλαϊμαχαρίτρα, Μοριόκα, Καγιέμπε, Μπεντία, Ζαρουρί.

ΠΗΓΗ: SPORTS.ERT.GR