Σπουδαίο διπλό η Λέστερ χάρη στις «χρυσές αλλαγές» (Highlights)

Σε εξ αναβολής ματς της 22ης αγωνιστικής της Premier League, η Λέστερ πανηγύρισε ένα πολύ σημαντικό διπλό, επικρατώντας με 2-0 της Μπέρνλι στο «Τερφ Μουρ».

Οι δύο αλλαγές του Μπρένταν Ρότζερς (Μάντισον και Βάρντι) «υπέγραψαν» την επιστροφή της Λέστερ στις νίκες μετά από 2 μήνες.

Οι «Αλεπούδες» έβαλαν «φρένο» στην Μπέρνλι, η οποία προερχόταν από 2 νίκες και μία ισοπαλία. Με αυτή τη νίκη, η Λέστερ ανέβηκε στη 12η θέση της βαθμολογίας με 30 βαθμούς, ενώ η Μπέρνλι έμεινε στους 21 βαθμούς και τη 18η θέση.

Βάρντι και Μάντισον μπήκαν με διαφορά ενός λεπτού στον αγωνιστικό χώρο (72΄ και 73΄), με τον δεύτερο να «γράφει» το 1-0 στο 83΄ και τον δεύτερο να «σφραγίζει» το «τρίποντο» στο 90ό λεπτό.