Προπονητής Αλ Νασρ: «Αν δεν το έχανε ο Ρονάλντο θα είχαμε νικήσει»

Σε δηλώσεις μετά την ήττα της Αλ Νασρ, ομάδας στην οποία αγωνίζεται ο Κριστιάνο Ρονάλντο, προχώρησε ο προπονητής της Ρούντι Γκαρθία, μετά τον αποκλεισμό της ομάδας από την Αλ Ιτιχάντ με 3-1 για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Σαουδικής Αραβίας.

Ο Πορτογάλος που ούτε στο δεύτερο παιχνίδι της θητείας του στην Αλ Νασρ κατάφερε να σκοράρει, αποδείχθηκε «μοιραίος» καθώς έχασε μεγάλες ευκαιρίες στο παιχνίδι με πιο σημαντική την κεφαλιά στο πρώτο ημίχρονο την οποία απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Αλ Ιτιχάντ.

Μετά το παιχνίδι, ο προπονητής της Αλ Νασρ δήλωσε όσον αφορά τον Ρονάλντο και το παιχνίδι:

«Αυτό που μπορούσε να αλλάξει την εικόνα του παιχνιδιού ήταν η χαμένη ευκαιρία του Κριστιάνο στο πρώτο ημίχρονο.

Φυσικά και δίνω τα συγχαρητήρια μου στην Αλ Ιτιχάντ, ήταν καλύτεροι από εμάς και τους άξιζε η νίκη.  Είμαι απογοητευμένος από τον αποκλεισμό ωστόσο η ομάδα κοιτάει μπροστά,  είμαστε ακόμα πρώτοι στο πρωτάθλημα».