Ποτσετίνο: «Είμαι απογοητευμένος, κύριος στόχος η πρόκριση»

Διόλου ικανοποιημένος ο τεχνικός της Παρί Σεν Ζερμέν, ύστερα από τη χθεσινή ισοπαλία στη Γερμανία με 2-2 ενάντια στη Λειψία.

«Δεν αρχίσαμε καλά τον αγώνα», σχολίασε ο Αργεντινός προπονητής της γαλλικής ομάδας και συμπλήρωσε: «Η ομάδα ήταν λίγο νευρική στο ξεκίνημα του αγώνα και ο αντίπαλος το ένιωσε και το εκμεταλλεύθηκε. Δείξαμε όμως και χαρακτήρα, παλεύοντας με αυτοθυσία. Μπορούμε να κτίσουμε πράγματα από αυτό. Είχαμε πολλές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο. Δεν αλλάζει τίποτε.

Ο κύριος στόχος είναι να προκριθούμε και να τερματίσουμε στην πρώτη θέση. Είμαι απογοητευμένος, όπως και οι παίκτες για την απόδοση μας στα πρώτα 15-20 λεπτά. Δεν δώσαμε καλή εικόνα εκείνη την περίοδο. Η ομάδα ένιωσε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, οι καλύτερες ευκαιρίες ήταν δικές μας.

Είχαμε τον έλεγχο, ξεκάθαρα, εκτός από την αρχή του παιχνιδιού. Είχαμε την ευκαιρία να τελειώσουμε το παιχνίδι. Το ποδόσφαιρο έχει να κάνει και με την αποτελεσματικότητα σε βασικές στιγμές», ολοκλήρωσε.