Πολυβόλο η Μπάγερν Μονάχου, «γάζωσε» με 7–0 τη Μπόχουμ (highlights)

Σόου της πρωταθλήτριας στην «Αλιάντς Αρένα»!

Ελέγχοντας απόλυτα τον ρυθμό του παιχνιδιού από το πρώτο λεπτό, η ομάδα του Γιούλιαν Νάγκελσμαν πέτυχε ευρεία νίκη ενάντια στη Μπόχουμ.

Στο 17’ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν χάρη στην εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λερόι Σανέ, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Γερμανός μεσοεπιθετικός πάσαρε στον Γιόσουα Κίμιχ που με πλασέ εντός περιοχής έκανε το 2–0.

Στο 32’ ο Σερτζ Γκνάμπρι ολοκλήρωσε την όμορφη ατομική του ενέργεια, με διαγώνιο σουτ που νίκησε τον Ρίμαν για να τριπλασιάσει τα τέρματα της Μπάγερν.

Δύο λεπτά πριν από την ανάπαυλα, έγινε το 4–0 μετά το αυτογκόλ του Βασίλη Λαμπρόπουλου & στο 61’ ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι έγραψε ξανά ιστορία, σκοράροντας σε 13 συνεχόμενα εντός έδρας παιχνίδια με το 5–0 από την πάσα του Γκνάμπρι.

Έπειτα από μόλις τέσσερα λεπτά, ο δείκτης ανέβηκε στο νούμερο έξι καθώς o Κίμιχ εκμεταλλεύτηκε την τροφοδότηση του Γκορέτσκα και έγραψε το 6–0.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από τον Τσούπο–Μοτίνγκ στο 79’.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα:

Χέρτα Βερολίνου–Γκρόιτερ Φιρτ: 2–1 (61΄ Εκέλενκαμπ, 79΄αυτ. Μπάουερ – 57΄ πεν. Χργκότα).

Μπάγερν Μονάχου-Μπόχουμ: 7–0

Μάιντς-Φράιμπουργκ: 0–0

Άουγκσμπουργκ-Γκλάντμπαχ: 1–0 (80′ Νιντερλέχνερ)

Αρμίνια Μπίλεφελντ-Χοφενχάιμ: 0–0