Παγκόσμιο Κύπελλο: Στους «16» η Σενεγάλη, εκτός το Εκουαδόρ

Το Εκουαδόρ και η Σενεγάλη αναμετρήθηκαν σε ένα ματς «τελικό» για την πρόκριση στου «16» του φετινού Μουντιάλ στο Κατάρ.

Με εκτέλεση πέναλτι του Σαρ στο 44ο λεπτό η Σενεγάλη άνοιξε το σκορ. Το 0-1 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 67ο λεπτό ο Καϊσέδο έγραψε το 1-1 από πολύ κοντινή απόσταση, ισοφαρίζοντας το παιχνίδι, όμως η απάντηση των Σενεγαλέζων ήρθε 3 λεπτά μετά, στο 70ο λεπτό με τον αμυντικό της Τσέλσι Καλιντού Κουλιμπαλί που διαμόρφωσε το 1-2.

Αυτό ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα και έτσι η Σενεγάλη είναι η χώρα που θα περάσει στην επόμενη φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου.