Έκανε «ποδαρικό» με το δεξί η Νίκη Βόλου, 3-0 τα Τρίκαλα

Η Νίκη Βόλου επικράτησε με 3-0 των Τρικάλων, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Superleague 2 και σκαρφάλωσε στην 6η θέση της βαθμολογίας στον Βόρειο όμιλο.

Η ομάδα του Βόλου προηγήθηκε μόλις στο 13ο λεπτό χάρη σε γκολ του 30χρονου εξτρέμ, Πασχάλη Κάσσου και o ίδιος ποδοσφαιριστής διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του στο 79ο λεπτό. Λίγο πριν το φινάλε του αγώνα, ο Χρήστος Τζιώρας έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα για τους γηπεδούχους, πετυχαίνοντας και τρίτο γκολ.

Αυτή ήταν η πρώτη αναμέτρηση και για τις δύο ομάδες στο νέο έτος. Η Νίκη Βόλου ανέβηκε τρεις θέσεις (6η με 15 βαθμούς), ενώ τα Τρίκαλα υποχώρησαν κατά μία (9η με 13 βαθμούς) στον όμιλο του Βορρά στη Superleague 2.