Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τη Γιουβέντους, 3-2 τη Σαμπντόρια (highlights)

Η «Γηραιά Κυριά» αγχώθηκε αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη επί της Σαμπντόρια, φτάνοντας στη δεύτερη διαδοχική και ανέβηκε στην 9η θέση της Serie A.

Η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 10ο λεπτό με γκολ του Ντιμπάλα, ο οποίος τραυματίστηκε δέκα λεπτά αργότερα και αποχώρησε από το παιχνίδι. Στο 43ο λεπτό, η Γιουβέντους κατάφερε να πετύχει και 2ο γκολ, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, που ανέλαβε ο Μπονούτσι, ωστόσο ένα λεπτό αργότερα, ο Γιοσίντα μείωσε για τους φιλοξενούμενος.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 57ο λεπτό, ο Λοκατέλι πέτυχε το πρώτο του προσωπικό γκολ με τη φανέλα της Γιουβέντους και το τρίτο της ομάδας του στην αναμέτρηση. Παρ’ όλα αυτά, η Σαμπντόρια «χτύπησε» ξανά στο 83ο λεπτό, με γκολ που σημείωσε ο Καντρέβα, αγχώνοντας εκ νέου τους γηπεδούχους.  Ωστόσο, το 3-2 παρέμεινε μέχρι και το σφύριγμα του διαιτητή και η Γιουβέντους μπαίνει σε μία τροχιά μικρής ανόδου στο πρωτάθλημα, μετά τις συνεχόμενες γκέλες της.

Επιμέλεια: Χρήστος Τζώλος