2/2 ελληνικές προκρίσεις στην Κωπηλασία: Στα προημιτελικά Ντούσκος και Κυρίδου

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στην πρώτη ημέρα κωπηλασίας, όπου η Ελλάδα είχε και δύο στις δύο προκρίσεις, αυτές των Στέφανου Ντούσκου και Αννέτας Κυρίδου.

ΜΟΝΟΘΕΣΙΟ ΣΚΙΦ ΑΝΔΡΩΝ 

1η Σειρά

ΟΝΟΜΑ ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Κγιέτιλ Μπορτς (Νορβηγία) 6:54.46

2. Μπεντεγκούζ Πετερβάρι-Μόλναρ (Ουγγαρία) 7:04.42 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

3. Λούκα Βερτέιν Φερέιρα (Βραζιλία) 7:05.00

—————————————————–

4. Γιαν Φλέισνερ (Τσεχία) 7:16.56

5. Αμπντουλραχμάν Αλφαντέλ (Κουβέιτ) 8:49.03 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

6. Μοχάμεντ Καφάτζι (Ιράκ) 8:57.01

 

 

2η Σειρά

ΟΝΟΜΑ ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΝΤΟΥΣΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 6:59.49

2. Τζόρνταν Πάρι (Νέα Ζηλανδία) 7:04.45 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

3. Αλβάρες Τόρες Μασίας (Περού) 7:07.92

———————————————————-

4. Κουέντιν Αντονέλι (Μονακό) 7:10.52

5. Χόρχε Ιγκνάσιο Βάσκες (Δομινικανή Δημοκρατία) 7:43.71 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

6. Ρίλιο Ρι (Βανουάτου) 8:00.98

 

 

3η Σειρά

ΟΝΟΜΑ ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Σβέρι Νίλσεν (Δανία) 7:02.88

2. Αλμπέρτο Τζενάρο ντι Μάουρο (Ιταλία) 7:06.87 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

3. Βλάντισλαβ Γιακόβλεφ (Καζακστάν) 7:10.08

—————————————————-

4. Πίτερ Πάρσελ-Γκίλπιν (Ζιμπάμπουε) 7:10.65 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

5. Αλχουσείν Γκαμπούρ (Λιβύη) 7:52.37

 

 

4η Σειρά

ΟΝΟΜΑ ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Τρέβορ Τζόουνς (Καναδάς) 7:04.12

2. Μιντάουγκας Γκρισκόνις (Λιθουανία) 7:05.88 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

3. Ονάτ Καζακλί (Τουρκία) 7:20.11

———————————————————

4. Ντάρα Αλιζαντέ (Βερμούδες) 7:34.96 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

5. Χουσείν Αλιρέζα (Σαουδική Αραβία) 7:54.18

 

 

5η Σειρά

ΟΝΟΜΑ ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Νταμίρ Μαρτίν (Κροατία) 7:09.17

2. Αλεξάντερ Βιαζόφκιν (Ταϊβάν) 7:14.95 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

3. Κρις Νιεβάρες (Φιλιππίνες) 7:22.97

———————————————-

4. Φελίξ Πότου (Νικαράγουα) 7:32.54 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

5. Πριβέλ Χινκάτι (Μπενίν) 7:40.87

 

 

6η Σειρά

ΟΝΟΜΑ ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Όλιβερ Τσάιντλερ (Γερμανία) 7:00.40

2. Ριούτα Αρακάβα (Ιαπωνία) 7:02.79 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

3. Αμπντελχαλέκ Ελμπάνα (Αίγυπτος) 7:03.44

——————————————————-

4. Φιν Φλορίν (Ολλανδία) 7:04.56 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

5. Φρανκ Εν’Ντρί (Ακτή Ελεφαντοστού) 7:49.19

 

ΜΟΝΟΘΕΣΙΟ ΣΚΙΦ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η Σειρά

ΟΝΟΜΑ ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Κάρρα Κόουλερ (ΗΠΑ) 7:49.71

2. Τατσιάνα Κλίμοβιτς (Λευκορωσία) 7:51.86 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

3. Ναζανίν Μαλαεϊ (Ιράν) 7:59.01

———————————————

4. Αλεχάνδρα Αλόνσο (Παραγουάη) 8:11.88

5. Έστερ Τόκο (Νιγηρία) 8:58.49 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

6. Έσρα Κογκάλι (Σουδάν) 10:18.27

 

 

2η Σειρά

ΟΝΟΜΑ ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Σανίτα Πάσπιουρ (Ιρλανδία) 7:46.08

2. Κένια Λετσούγα (Μεξικό) 7:54.21 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

3. ΑΝΝΕΤΑ ΚΥΡΙΔΟΥ (ΕΛΛΑΔΑ) 7:54.28

—————————————————–

4. Φελίς Αίσα Τσόου (Τρινιντάντ και Τομπάγκο) 8:02.02

5. Κάθλιν Νόμπλε (Ουγκάντα) 8:21.85 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

6. Τζόαν Πο (Σιγκαπούρη) 8:31.12

 

3η Σειρά

ΟΝΟΜΑ ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Χάνα Πρακάτσεν (Ταϊβάν) 7:48.74

2. Γιαν Τζιανγκ (Κίνα) 7:53.14 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

3. Βερόνικα Τόρο Αράνα (Πουέρτο Ρίκο) 8:11.57

—————————————————

4. Ουίνγκ Γιαν Βίνε Χουνγκ (Χονγκ Κονγκ) 8:17.79 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

5. Σάρα Φράινκαρτ (Μαρόκο) 8:32.78

 

 

4η Σειρά

ΟΝΟΜΑ ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Βικτόρια Θόρνλεϊ (Μεγάλη Βρετανία) 7:44.30

2. Ζανίν Γκμελίν (Ελβετία) 7:47.20 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

3. Λοβίσα Κλάεσον (Σουηδία) 7:58.41

———————————————————-

4. Εβιντέλια Γκονσάλες Χαρκίν (Νικαράγουα) 8:25.18 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

5. Κλερ Αγιβόν (Δημ. του Τόγκο) 8:48.07

 

 

5η Σειρά

ΟΝΟΜΑ ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Μαγκνταλένα Λόμπνιγκ (Αυστραλία) 7:37.91

2. Κέρλινγκ Ζίμαν (Καναδάς) 7:40.72 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

3. Μαίκε Ντίκμαν (Ναμίμπια) 7:56.37

———————————————-

4. Μιλένα Βενέγκα Κάνσιο (Κούβα) 8:03.00 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

5. Τάλα Αμπουιμπάρα (Κατάρ) 8:06.29

 

 

6η Σειρά

ΟΝΟΜΑ ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Έμμα Τουίγκ (Νέα Ζηλανδία) 7:35.22

2. Άννα Σάρα Σοφί Σόουβερ (Ολλανδία) 7:39.96 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

3. Γιοβάνα Άρσιτς (Σερβία) 7:46.74

————————————————–

4. Γι-Τινγκ Χουάνγκ (Κινεζική Ταϊπέι) 8:04.59 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

5. Xιετζόνγκ Τζεόνγκ (Ν. Κορέα) 8:12.15

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΑΝΔΡΩΝ

1η Σειρά

ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Γαλλία 6:10.45

2. Κίνα 6:11.55 ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

3. Ταϊβάν 6:16.09

———————

4. Γερμανία 6:35.11 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

5. Τσεχία 6:41.75

 

 

2η Σειρά

ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Πολωνία 6:11.22

2. Ελβετία 6:11.24 ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

3. Νέα Ζηλανδία 6:12.05

————————

4. Ιρλανδία 6:14.40 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

 

 

3η Σειρά

ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Ολλανδία 6:08.38

2. Μεγάλη Βρετανία 6:12.80 HMITEΛΙΚΑ

3. Ρουμανία 6:13.62

—————————-

4. Λιθουανία 6:23.08 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

ΔΙΠΛΟ ΣΚΙΦ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η Σειρά

ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Νέα Ζηλανδία 6:53.62

2. ΗΠΑ 6:55.65 ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

3. Γαλλία 6:57.83

————————-

4. Κίνα 7:03.78 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

5. Τσεχία 7:05.56

 

2η Σειρά

ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Ρουμανία 6:49.79

2. Καναδάς 6:57.69 ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

3. Ιταλία 6:59.58

———————

4. Ταϊβάν 7:03.96 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

 

 

3η Σειρά

ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Ολλανδία 6:49.90

2. Λιθουανία 6:50.38 ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

3. Αυστραλία 6:53.30

———————-

4. Γερμανία 6:59.61 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

ΤΕΤΡΑΠΛΟ ΣΚΙΦ ΑΝΔΡΩΝ

1η Σειρά

ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Ολλανδία 5:39.80 ΤΕΛΙΚΟΣ

2. Αυστραλία 5:41.54

—————————

3. Μεγάλη Βρετανία 5:42.01 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

4. Κίνα 5:43.44

5. Λιθουανία 6:03.07

 

 

2η Σειρά

ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Πολωνία 5:39.25 ΤΕΛΙΚΟΣ

2. Ιταλία 5:39.28

———————

3. Εσθονία 5:47.12 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

4. Νορβηγία 5:49.02

5. Γερμανία 5:50.11

ΤΕΤΡΑΠΛΟ ΣΚΙΦ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1η Σειρά

ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Γερμανία 6:18.22 ΤΕΛΙΚΟΣ

2. Ολλανδία 6:19.36

—————————

3. Μεγάλη Βρετανία 6:20.80 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

4. Νέα Ζηλανδία 6:25.23

5. ΗΠΑ 6:34.36

 

 

2η Σειρά

ΧΩΡΑ ΧΡΟΝΟΣ

1. Κίνα 6:14.32 ΤΕΛΙΚΟΣ

2. Πολωνία 6:18.62

———————-

3. Ιταλία 6:20.45 ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΑ

4. Αυστραλία 6:26.21

5. Γαλλία 6:33.64

ΠΗΓΗ: SPORTS.ERT.GR

Όλες οι Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο,  στο ertnews.gr

Διάβασε όλες τις ειδήσεις μας στο Google
Κάνε like στη σελίδα μας στο Facebook
Ακολούθησε μας στο Twitter
Κάνε εγγραφή στο κανάλι μας στο Youtube

Προσοχή! Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ertnews.gr με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ