ertnews.gr

Η Τότεναμ σόκαρε την Σίτι και έβαλε «φωτιά» στη Premier League

19/02 22:01

Νέο ενδιαφέρον απέκτησε η μάχη στη κορυφή της Premier League, καθώς η Τότεναμ πέρασε νικηφόρα από το «Έιτιχαντ» κερδίζοντας την Σίτι με 3-2 βάζοντας ταυτόχρονα τέλος στο αήττητο σερί της πρωτοπόρου. Το «δώρο» των πετεινών το εκμεταλλεύτηκε η Λίβερπουλ που νίκησε νωρίτερα την Νόριτς και πλέον βρίσκεται έξι βαθμούς μακριά από την κορυφή, έχοντας μάλιστα έναν αγώνα λιγότερο.

Η Τότεναμ αιφνιδίασε καθώς στο 4ο λεπτό βρήκε δίχτυα με τον Κουλουσέφσκι (0-1), αλλά η Σίτι έφερε το ματς στα ίσα στο 33’ με τον Γκουντογκάν (1-1). Οι «πετεινοί» πήραν και πάλι το προβάδισμα στο σκορ στο 59’ με τον Κέιν (1-2), αλλά στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων πάλι η Σίτι ισοφάρισε με τον Μαχρέζ (2-2). Τρία λεπτά αργότερα (95’) πάλι ο Κέιν ξαναχτύπησε στέλνοντας για δεύτερη φορά τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 2-3.